Myśl o urządzaniu wnętrz nowego domu lub mieszkania, zawsze wiąże się z dużą ekscytacją. Jednak niedługo po niej mogą następować chwile zwątpienia i niepewności. Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie samodzielnie urządzić dom, czy lepiej powierzyć to zadanie projektantowi wnętrz? Za tym, aby sprawy wziąć w swoje ręce z pewnością mogą przemawiać względy finansowe. Usługa architekta wnętrz nie jest rzecz jasna darmowe, prowadzi działalność komercyjną, więc zależy mu na osiąganiu zysków. Jednak warto sobie uświadomić, że w danym mieszkaniu mamy przebywać wiele następnych lat swojego życia i jeśli nie będzie ono nam odpowiadać, koszty remontów mogą być znacznie większe. Jest to jeden z powodów, dla których warto przemyśleć tą kwestią i wziąć pod uwagę współpracę z projektantem wnętrz. Nie jest to jednak powód jedyny.

Projektant wnętrz pomoże uniknąć wielu pomyłek

Zacznijmy od tego, że projektowanie wnętrz jest usługą wykonywaną przez doświadczonych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i aranżowaniu wnętrz mieszkań swoich klientów. Robią to bardzo umiejętnie, wykorzystując całą swoją wiedzę zdobytą na przestrzeni lat. To właśnie ono pozwala im uniknąć kosztownych pomyłek, utrudniających wygodne funkcjonowanie w konkretnym wnętrzu. Zbyt wąskie przejście, za daleko rozmieszczone sprzęty w kuchni lub niefunkcjonalnie urządzona łazienka, która nie zapewnia nam wystarczającej ilości przestrzeni na nogi lub do poruszania się. Naprawa takich defektów z pewnością będzie w przyszłości kosztowna i związana z dużymi wydatkami. Profesjonaliści zajmujący się aranżacją wnętrz znają doskonale zasady ergonomii, dzięki którym życie i praca w wyremontowanym domu będzie przyjemnością, a stworzone przestrzenie będą funkcjonalne i estetyczne.

Wybór materiałów wykończeniowych

Jednak nie tylko to co powyżej zostało napisane, może skłaniać do tego, aby powierzyć projektantowi wnętrz planowanie naszego mieszkania. Osoby, które nie mają wystarczająco dużego doświadczenia w branży dekoratorskiej i remontowej, mogą nie orientować się w wyborze materiałów, który jest dziś dostępny na rynku. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim z ryzykiem zakupu materiałów, których jakość będzie niska. Mogą one wymagać wymiany po krótkim czasie użytkowania, co z kolei oznacza następne koszty i konieczność przeprowadzania prac remontowych. Rzecz jasna, takich rzeczy większość inwestorów woli unikać. Pomoże im w zrealizowaniu tego celu właśnie projektant wnętrz.  Część osób myśli, iż za dużą ceną stoi zawsze wysoka jakość, co nie zawsze jest prawdą. Profesjonalny architekt potrafi rozróżnić produkty wysokiej jakości od tych, których nie opłaca się po prostu kupować. Ponadto, współpraca projektanta z wieloma firmami z branży dekoratorskiej czy meblarskiej potrafi zaowocować rabatami dla jego klientów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *