Projektowanie wnętrz w ograniczonej przestrzeni mieszkania w bloku nie należy do łatwych zadań. Dobry projekt wnętrza domu może zakładać zmianę umiejscowienia niektórych instalacji, przesunięcie ścianek działowych, jednakże w przypadku mieszkania w blokuarchitekt wnętrz ma dużo bardziej utrudnione zadanie. Dlatego mała łazienka w bloku stanowi nie lada wyzwanie, którego może się podjąć tylko doświadczony projektant wnętrz, aby zakończyło się pełnym sukcesem. Oto kilka pomysłów na sprawdzony projekt wnętrza mieszkania z małą łazienką.

Kompaktowe sprzęty i wygodne meble

Jeżeli przestrzeń łazienki jest niewielka, warto zastanowić się, czy konieczne jest umieszczenie w niej pralki. Czasami istnieje możliwość instalacji jej w kuchni czy wnęce przedpokoju, co sprawia, że jest do dyspozycji więcej miejsca. W innym wypadku trzeba postawić na sprzęt typu slim. Podobnie każdy architekt wnętrzdo małej łazienki zaleci niewielkie sprzęty z kategorii białego montażu – małą, najlepiej podwieszaną miskę wc z ewentualną funkcją bidetu, stosunkowo wąską umywalkę czy jasną, przeszkloną kabinę prysznicową. Projektowanie wnętrz obejmujące łazienkę to także odpowiednie meble, nie tylko funkcjonalne, ale także zapewniające odpowiednią przestrzeń. Sprawdzonym pomysłem są jasne kolory i meble wiszące, optycznie powiększające przestrzeń.

Dobre oświetlenie i lustra

W aranżacji łazienki niezwykle ważne jest także właściwe oświetlenie. Punktów świetlnych powinno być przynajmniej kilka, zaś światło miękkie i rozproszone. W zależności od kolorystyki wnętrza może mieć neutralny bądź ciepły odcień, projektant wnętrzraczej nie zaplanuje zimnego światła bez konkretnego uzasadnienia. W niewielkiej łazience bardzo istotne są także lustra. Nie tylko zapewniają złudzenie większej przestrzeni, ale także odbijając światło, sprawiają, że łazienka jest lepiej oświetlona. Na niewielkiej powierzchni ścian łazienki często przewiduje się duże tafle luster, rozciągające się nawet na całą szerokość ściany.

Powierz projektowanie wnętrz łazienki specjalistom

Pomysłowe rozwiązania mogą sprawdzić się w wielu niewielkich łazienkach w bloku, jednak często ich ponowna aranżacja okazuje się naprawdę dużym wyzwaniem. Koszt remontu nawet bardzo małej łazienki obejmujący materiały i robociznę wynosi zwykle przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, dlatego warto projektowanie wnętrz tego pomieszczenia powierzyć specjaliście, by mieć pewność, że zostanie wykonane właściwie. Dobryarchitekt wnętrz może przygotować profesjonalnyprojekt wnętrza mieszkania, dzięki któremu aranżacja łazienki będzie w pełni estetyczna oraz funkcjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *