Planujesz zmienić wystrój wnętrz swojego mieszkania? Znajomy podpowiedział Ci, abyś zamówił profesjonalny projekt wnętrz u architekta, lecz nie wiesz, czy to dla Ciebie dobry wybór? A może po prostu zastanawiasz się, co właściwie oznacza ten projekt wnętrz? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, gdyż gwarantuję, że znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

Projekt wnętrz – co to takiego? 

Panuje powszechne przekonanie, że projekt wnętrza mieszkania to nic innego, jak obraz przedstawiający ustawienie mebli, kolor ścian oraz dobór dodatków, który zostanie zastosowany w aranżacji wnętrz poszczególnych pomieszczeń mieszkania. I owszem tak faktycznie jest, lecz projekt wnętrz ma o wiele większe zadanie. Musi zostać tak stworzony, by wykorzystać potencjał przestrzeni mieszkania, jak również by dobrze służył jego użytkownikom i przy okazji spełniał ich oczekiwania estetyczne. Dodatkowo, osoba wykonująca taki projekt udostępnia w nim wszystkie rzuty mieszkania/domu, określa dokładne rozmieszczenie punktów elektrycznych, a także konkretne materiały i urządzenia, konieczne do zakupienia. Dzięki projektowi wnętrz, inwestor, czyli osoba decydująca się na remont, ma wszystko dokładnie opisane. Wszystko to sprawia, że pomoc specjalisty jakim jest architekt wnętrz jest wręcz nieoceniona, gdyż opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu tworzy niebanalne rozwiązania, poprzez stworzenie najważniejszego zbioru dokumentów, jakie określa się pod zbiorowym hasłem – „projekt wnętrza”,

Etapy tworzenia projektu wnętrz

Tworzenie projektu wnętrz składa się z kilku etapów, a każdy doświadczony architekt wnętrz zlecenia klientów realizuje w podobny sposób. Nie ma tutaj znaczenia, jak duże jest projektowane mieszkanie, wybrany styl, czy kolorystyka. Praca zawsze opiera się o stałe i wspólne dla wszystkich etapy. Punktem początkowym każdego projektu jest poznanie potrzeb i wymagań klienta, jego oczekiwań oraz budżetu. Dlatego, zanim zgłosimy się do projektanta, warto dobrze się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy, jakie zmiany chcemy wprowadzić w swoim mieszkaniu i co ważne ustalić, jaki budżet możemy przeznaczyć na remont. Na tej podstawie dekorator wnętrz tworzy projekt koncepcyjny, czyli propozycję tego, jak będą rozmieszczone meble, sprzęt i poszczególne dekoracje. Później dochodzi do tego wybór kolorów, faktur, typu oświetlenia itp. Co ważne, na etapach tworzenia projektu można wprowadzać modyfikacje i zmieniać to co nam nie pasuje. Po zaakceptowaniu konceptu, można przejść do stworzenia ostatecznego projektu i wprowadzania zmian w życie.

Profesjonalny projekt wnętrz

Kiedy rozważamy remont mieszkania i gruntowne zmiany, to projektowanie wnętrz, a dokładniej mówiąc stworzenie profesjonalnego projektu, okazuje się bardzo dobrym wyborem. Dzięki temu mamy szansę wcześniej zobaczyć, czy planowane zmiany sprawdzą się w naszym wnętrzu, a także mamy bazę na której mogą pracować wszyscy inni specjaliści, począwszy od stolarzy czy elektryków aż po ekipy remontowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *