Nowoczesne wzornictwo ma wiele twarzy. Meblarstwo i projektowanie wnętrz oferują każdemu zainteresowanemu mnóstwo fantastycznych rozwiązań przestrzennych. Sporym zainteresowaniem cieszą się te nietypowe o oryginalnym charakterze. Co możemy o nich powiedzieć?

Jaki jest w praktyce ten „nietypowy mebel”?

Meble, które nazywamy nietypowymi, posiadają niebanalną duszę. Zdecydowanie wyróżniają się z tłumu, są silnymi elementami w przestrzeni mieszkania. Często takie znaleziska czekają na nas chociażby na pchlich targach czy w sklepach z antykami. Niejednokrotnie na różne perełki można natknąć się również podczas przeczesywania internetu i lokalnych portali ogłoszeniowych — zdarza się, że ludzie pozbywają się wielu ciekawych mebli za naprawdę niskie sumy, a często również całkiem za darmo. Nietypowych, oryginalnych i nietuzinkowych mebli dostarczają nam również projektanci mebli i architekci wnętrz. Dobrze zaaranżowana przestrzeń to właśnie ich zasługa. Dzięki ich pracy każde wnętrze może zyskać niepowtarzalny charakter.

W poszukiwaniu skarbów

Nie tylko wyżej wymienione miejsca oferują ciekawe przedmioty. Znaleziska, takie jak ręcznie robione meble czy interesujące dodatki czekają na nas np. w zakładach konserwacji mebli. Tam można natknąć się m.in. na meble z lat 50. i 60., które przeżywają w ostatnim czasie swój renesans. Rzemieślnik wymieni tapicerkę, założy nowe wypełnienie i odnowi drewno — dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym w mebel wstąpi nowe życie. Warto obserwować także lokalne charity shopy oraz punkty wymiany sąsiedzkiej. Tam można znaleźć prawdziwe cuda i ponownie użyć to, co już było przeznaczone do wyrzucenia.

Wnętrze z charakterem

Wszystkie nietypowe meble mają jedną wspólną cechę — nadają swego rodzaju charakter pomieszczeniu oraz sprawiają, że ma w sobie to „coś”. Charakterne wyposażenie wnętrza nie tylko od razu przyciąga wzrok, nadaje również klasy całemu mieszkaniu. Ciekawe meble obdarzają przestrzeń osobowością, informują gości o właścicielach domu — ich poczuciu smaku i gustach. Warto wziąć pod uwagę emocje, jakie wywołują wnętrza w ich użytkownikach. Często umeblowanie, dobrane kolory czy faktura otaczających nas przedmiotów oddziałuje na nas i nasze samopoczucie. Podczas urządzania swojego mieszkania dobrze jest mieć na uwadze, jak dane przedmioty wpływają na nasz nastrój i otaczać się tylko tymi, które wpływają na nas w pozytywny sposób.

Dodatki, które spajają przestrzeń

Ważnym elementem projektowania wnętrz jest wybór stosownych dodatków. Głębię, która będzie magnetyzowała gości, można osiągnąć z pomocą odpowiednich materiałów.  Dobrany do wnętrza dywan czy ozdobna ceramika skutecznie przełamią stonowane i harmonijne barwy. Warto zauważyć, że niezwykłą rolę w aranżowanych pomieszczeniach odgrywa światło — wybór jego koloru, natężenia, a także sposoby jego prezentacji (mam na myśli konkretny model lampy czy abażur) wpływają w wysokim stopniu na ogólny odbiór pokoju. Nie wolno zapomnieć również o roli roślin w wystroju wnętrz, które sprawiają, że pomieszczenia wyglądają lepiej, zapewniają również dużą dawkę odświeżenia w postaci oczyszczonego tlenu.

Architekt poszukiwany

Aranżacja własnej przestrzeni to niełatwe zadanie. Na podjęcie decyzji trzeba zarezerwować odpowiednią ilość czasu, dokonać niezliczonych wycieczek po sklepach i targach, a do tego trzeba wszystko ze sobą odpowiednio skomponować. Taka odpowiedzialność może niejedną osobę przyprawić o ból głowy. Wtedy na pomoc przychodzi projektant wnętrz, który pomoże, doradzi i bezboleśnie przeprowadzi nas przez cały proces. Działania architekta wnętrz oszczędzą nam mnóstwa nerwów, czasu i nieprzespanych nocy — znajomość rynku i ponadczasowych trendów pozwoli wybrać najciekawsze rozwiązania i sprawnie połączyć je w spójną całość. Współpraca z ekspertem w dziedzinie aranżacji pomieszczeń będzie czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *